Kosmetyka Ogrodzeń   

   Aby cieszyć się pięknie wyglądającym ogrodzeniem przez długie lata musimy o nie zadbać. Drewno jest materiałem higroskopijnym,co oznacza że posiada zdolność w postaci wchłaniania pary wodnej z powietrza.Na skutek zmiany wilgotności powietrza oraz zmianami temperatur następuje pęcznienie i skurcz drewna co powoduje zmianę objętości jego włókien.
Każdy rodzaj drewna w naszym mikro-klimacie jest narażane na trudne warunki atmosferyczne, niekorzystne czynniki bakteriologiczne i ulega degradacji.Jak najlepiej powstrzymywać i ograniczać proces niszczenia naszego pieknego ogrodzenia ?

   Niewątpliwie co jakiś czas trzeba takie ogrodzenie odnowić, często samo odświeżenie przy wieloletnim użytkowaniu może okazać się procesem nie wystarczalnym.

   Co ważne jeżeli mowa o samym malowaniu, to jak często powinno się je wykonywać zależne jest od kilku czynników.Nie mniej istotnym jest,aby proces ten powtarzać minimum co 2/3 lata, a w przypadku zastosowania farb olejnych nawet co rok. 

W naszej ofercie przewidujemy trzy rodzaje odnawiania ogrodzenia:

   Renowacja basic: 

  • malowanie ochronne,
  • nakładanie powłoki ochronnej pędzlem, tamponem lub za pomocą pistoletu(natryskowe).Dodatkowo dodawanie do farby biocydów w odpowiednich proporcjach, tak aby zwiększyć zapobieganiu występowania mchu, pleśni, bakterii niszczących ogrodzenia.

   Renowacja extra:oprócz wersji podstawowej obejmuje również
szlifowanie sztachet i elementów
drewnianych,aby uzyskać trwalszy i lepszy efekt

   Renowacja full: dodatkowo wymiana starychi zniszczonych
sztachet na 
nowe +wymiana śrub ocynkowanych na nowe.

Malowanie sztachet już za 60gr brutto sztuka za jeden metr bierzący!