Ogrodzenia drewniane

  Ogrodzenia wykonywane są najczęściej na profilu  stalowym o średnicy 40mmx20mm i  grubości  ścianki 2mm,malowane podkładowo + farba.Wersją alternatywną jest ocynk profili i malowanie proszkowe z dowolnej palety RAL. W przypadku zastosowania łaty drewnianej następuje szybsze niszczenie całego ogrodzenia, ponieważ woda osadza się najpierw na łączeniach,  trudniej odparowuje i tam w pierwszej kolejności zaczyna się proces niszczenia, gnicia.Ponadto łata drewniana ma tendencję do wyginania się i w różnych  miejscach lub na sękach będzie po prostu pękać, co znacząco skraca trwałość całego ogrodzenia.

  Dlatego najlepszym sposobem jest zastosowanie profilu stalowego jako łat.Jego ogromną zaletą jest jego długa żywotność i brak podatności na skręcanie i wykrzywianie.Ponadto przy odpowiednim montażu wydłuża się również trwałość sztachet drewnianych.Kolejną zaletą w przypadku zastosowania profilu stalowego metodą szablonową jest jego łatwa konserwacja i znacznie mniejsze koszty wymiany ogrodzenia po latach! Dzięki zastosowaniu śrub zamkowych,mogą Państwo po jakimś czasie sami wymienić sobie sztachety na dowolny rodzaj bez demontażu i uszkodzenia kształtowników!

 Sztachety drewniane na Państwa życzenie montowane są i sprzedawane są w stanie surowym,przygotowane do malowania,impregnowane bazą techniczną, następnie impregnatem koloryzującym,farbą olejową  bądź pokrywane najczęściej lakierbejcą. Stosuję trzy techniki malowania: metoda tradycyjna malowanie pędzlem, malowanie tamponem(wcieranie),lub ciśnieniowo specjalnie do tego celu przystosowanym kompresorem, pistoletami i odpowiednimi dyszami.Dzięki specjalnie zaprojektowanemu szablonowi, sztachetki skręcane są śrubami ocynkowanymi w równych odstępach.Standardowo pola ogrodzeniowe  wykonywane są o długościach  2metrów lub 2,5 metra, w odstępach między sztachetami 12mm ,26mm ,40mm.Istnieje jednak możliwość zmiany długości i rozstawów.

  PODZIAŁKA I STADARTOWE ROZSTAWY


 

 

 

 

 

   Sztachety  malowane są minimum dwukrotnie renomowanymi  farbami  głównie Drewnochron,  Sadolin,  Vidaron, Altax, LuX Decor,  Jedynka,3v3 Lazura itp. Ponadto to Państwo decydują jaki ma być finalny kolor ogrodzenia, wzór sztachety i liczba powłok ochronnych.Doradzam również jak pielęgnować ogrodzenie drewniane, na życzenie klienta zajmuję się renowacją i kompleksową wymianą ogrodzeń.W zakładce GALERIA znajdują się przykładowe prace wykonane przez naszą firmę.